1. Uuest aastast liitub Mepha 11 firmana Ravimitootjate Liidu algatatud heategevusprojektiga, tänu millele saavad töötud poole aasta jooksul ligi 150 retseptiravimit välja osta omaosalust maksmata ehk ise raha välja käimata.

  Mepha poolt lisandub ravimite loetellu maohaiguste vastu mõeldud retseptiravim Gasec-20 (toimeaine omeprasool), teatas Mepha Eesti juhataja Signe Soonberg.
   
  Ravimitootjate Liidu juhataja Erki Must ütles, et tal on hea meel, et töötuid abistatakse väga mitmekesise spektri ravimitega – töötud saavad ilma omaosaluseta ravimeid väga erinevate haiguste raviks nagu depressioon, migreen, Parkinsoni tõbi, vähk, hepatiit, reumatoidartriit, migreen, skisofreenia, diabeet, hüpertensioon, astma, bronhiit, pneumoonia ja nii edasi. „Ravimifirmad on vajadust näinud ja projektiga kiirelt ja sisuliselt kaasa tulnud,“ ütles Must.
   
  Projektiga on seni liitunud ravimifirmad AstraZeneca, Berlin-Chemie, GlaxoSmithKline, Pfizer, Ratiopharm, Richter Gedeon, Sandoz, Sanofi Aventis ja Zentiva kokku ligi 150 retseptiravimiga, mille nime loetelu on leitav internetilehelt http://www.rtl.ee/heategevus/osalevad-ravimid. Projekti tehnilise teostuse hulgimüügi ja nüüdseks 19 üle Eesti asuva apteegi kaudu (nimekiri http://www.rtl.ee/heategevus/osalevad-apteegid/) tagab AS Magnum. Soodustuse saamiseks peab töötu esitama oma maakonnas projektiga liitunud apteegile koos retseptiga ka töötukassa kohalikust teenindusest väljastatava tõendi.
   
  Projekti algatajate teatel on projekti eesmärgiks toetada ja aidata kaasa tööellu naasmisel töötuid, kel eelseisval, tavapärasest kõrgema haigestumissagedusega perioodil, võib muidu rahapuuduse tõttu vajalik ravim jääda välja ostmata ning keda seetõttu halvenev tervis võib hakata takistama uue töö leidmisel. Projekt on vastus sotsiaalminister Hanno Pevkuri üleskutsele Eesti ettevõtetele otsida uudseid lisavõimalusi töötute aitamiseks ja mõtlema sotsiaalsele vastutusele ning Ravimitootjate Liidu prognooside kohaselt läheb tootjatele kokku maksma orienteeruvalt 15 miljonit krooni.
   
  Ravimitootjate Liit on 1996. aastal asutatud mittetulundusühing, mis esindab Eestis tegutsevaid uurimistööl põhinevaid originaalravimite tootjaid, geneerilisi ravimeid tootvaid ravimifirmasid ning ravimiuuringutega tegeleviad ettevõtteid. Kõik 26 liiget lähtuvad oma töös ühisest eetikakoodeksist. Ravimitootjate Liit kuulub EFPIA’sse (European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations), mis ühendab 32 rahvusliku liidu ja 43 juhtiva ravimifirma kaudu Euroopa Liidus 2200 firmat.
   
  Lisainfo:
  Erki Must, Ravimitootjate Liidu juhataja
  +372 600 8418
  +372 520 3597
  Erki.must@rtl.ee
  http://www.rtl.ee/