1. Eelmisel aastal sotsiaalminister Hanno Pevkuri Eesti ettevõtetele edastatud töötute abistamise üleskutsest ajendatud heategevusprojekt saab 1. märtsist 2010 uue liituja – ravimifirma Boehringer Ingelheim lisab senisesse nimistusse ravimi Movalis (toimeaine – meloksikaam). Nüüd on 16. detsembril 2009 alanud projektiga liitunud 11 Ravimitootjate Liidu liiget - AstraZeneca, Berlin-Chemie, Boehringer-Ingelheim, GlaxoSmithKline, Mepha, Pfizer, Ratiopharm, Richter Gedeon, Sandoz, Sanofi Aventis ja Zentiva.

  Lisanduv retseptiravim Movalis on näidustatud reumaatiliste haiguste sümptomaatiliseks raviks, teatas Boehringer-Ingelheimi Eesti filiaali juhataja Edit Pung.
  Ravimitootjate Liidu nõukogu liikmel, Piret Sellil, on hea meel liikmete jätkuva huvi üle heategevusprojekti tegemiste vastu. Alates projekti käivitumisest kuni jaanuari lõpuni on Apotheka partnerapteekidest väljastatud 7822 retseptiravimit, mis teeb ravimitootjate panuseks töötute abistamisel üle 624 tuhande krooni, lisas Sell. Projekt kestab 31. maini ja ravimite nimekiri võib selle aja jooksul veelgi täieneda, kui mõnel ravimitootjal vastav võimalus avaneb.
  Üle 150 retseptiravimiga loetelu on leitav internetilehelt http://www.rtl.ee/heategevus/osalevad-ravimid. Projekti tehnilise teostuse hulgimüügi ja 19 üle Eesti asuva apteegi kaudu (nimekiri http://www.rtl.ee/heategevus/osalevad-apteegid/) tagab AS Magnum. Lisaks on märtsi algusest töötukassades ja projektiga seotud apteekides saadaval projekti tutvustavad infovoldikud.
  Soodustuse saamiseks peab töötu esitama oma maakonnas projektiga liitunud apteegile koos retseptiga ka töötukassa kohalikust teenindusest väljastatava tõendi.
  Ravimitootjate Liit on 1996. aastal asutatud mittetulundusühing, mis esindab Eestis tegutsevaid uurimistööl põhinevaid originaalravimite tootjaid ja geneerilisi ravimeid tootvaid ravimifirmasid. Lisaks on liidu liikmeteks ravimiuuringutega tegelevad ettevõtted. Kõik RTL liikmed lähtuvad oma töös eetilistest printsiipidest. Praegu kuulub Ravimitootjate Liitu 26 liiget.
  Ravimitootjate Liit on EFPIA (European Federation of Pharmaceutidcal Industries and Associations) liige. Ühendades otseliikmetena 32 rahvuslikku liitu ja 43 juhtivat ravimifirmat, on EFPIA Euroopa Liidus esindusorganisatsioon 2200 firmale.
   
  Pressiteate koostas:
  Anneli Tarkmeel
  RTL assistent
  56927669
  anneli.tarkmeel@rtl.ee