1. Ravimitootjate Liit on mures eilses Pealtnägijas kajastamist leidnud retseptiravimite väärkasutamise pärast, taunib seda ja hoiatab kõiki retseptiravimite vale kasutamise tagajärgede eest.

  Retseptiravimite kasutamine on ohutu vaid siis, kui seda tehakse arsti otsusel konkreetse patsiendi tervislikku seisukorda ja teiste ravimitega koostoimeid arvestades. Enda ravimine sobimatu ravimiga, vale annuse ja ravikuuri pikkusega võib lõppeda tõsise tervisekahjustuse saamisega.

  Ravimitootaje Liidu juhataja Erki Must kommenteeris Pealtnägijast nähtud juhtumit: „Valmisolek osta võhivõõralt retseptiravimeid ning neid oma äranägemise järgi kasutada näitab Eesti inimeste madalat teadlikkust ohutust ravist. Ravimitootjad püüavad omalt poolt kaasa aidata teavitusele ravimite väärkasutuse ohtlikkusest.“
   
  Ravimitootjate Liit juhib tähelepanu, et tänapäevased ravimid on tõhusad ja kvaliteetsed ning aitavad paljude raskete haiguste korral säästa elusid. Retseptiravimid on ohutud ja võimaldavad inimstel elada täisväärtuslikku elu paljude raskete haiguste korral, kuid üksnes siis, kui neid kasutatakse arsti väljakirjutamisel, õigel näidustusel ja sobivas annuses. “Tahtmatus ise arsti juurde minna ei ole väärt riski seada oma elu ohtu“  rõhutas Must.

  Ravimitootjate Liit on 1996. aastal asutatud mittetulundusühing, mis esindab Eestis tegutsevaid uurimistööl põhinevaid originaalravimite tootjaid ja geneerilisi ravimeid tootvaid ravimifirmasid, mille toodang on mõeldud müügiks retsepti alusel või professionaalsete tervishoiutöötajate kontrolli all ning kes lähtuvad oma töös eetilistest printsiipidest.
  Praegu kuulub Ravimitootjate Liitu  24 liiget.

  Ravimitootjate Liit on EFPIA (European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations) liige. Ühendades otseliikmetena 32 rahvuslikku liitu ja 43 juhtivat ravimifirmat, on EFPIA EL-is esindusorganisatsioon 2200 firmale.

   

  Pressiteate koostas:

  Risto Kukk mobiil: 56927669 e-post: rrle@rrle.ee

  RL kommunikatsioonijuht