1. Eesti Ravimitootjate Liidu töötutele suunatud heategevusprojekt kandideerib mainekale European Excellence Awards auhinnale kui 2010 aasta Euroopa edukaim kommunikatsiooniprojekt tervishoiusektoris.
   
  Heategevusprojekti raames said Eesti töötud detsembrist 2009 kuni maini 2010 omaosaluseta välja osta 8,5 miljoni krooni eest ligi 150 erinevat retseptiravimit. Kokku kirjutati välja 49 000 pakki erinevaid ravimeid, teatas liit.  
   
  „Projekt on mitmel pool Euroopas pälvinud tähelepanu ja tõstatanud majanduskriisi ajal kasvanud tööpuuduses olulise küsimuse: kuidas saavad töötud jätkata krooniliste haiguste ravi ning vältida olukorda, kus haigus rahapuudusel ravimata jääb ning tööturule naasmist takistama hakkab,“ selgitas Ravimitootjate Liidu juhataja Riho Tapfer. „Meie jaoks oli väga oluline kommunikatsioon nii tervishoiuvaldkonna otsustajate, kui ka otsese sihtrühma – töö kaotanute – suunal, kus me ei saanud loota pelgalt massimeedia vahenditele.“
   
  Ravimitootjate Liitu nõustas projektis suhtekorraldusbüroo Corpore. Ravimitootjate Liidu projekt kandideerib lisaks tervishoiukategooriale veel ka parima kommunikatsiooniprojektina Baltikumi regionaalses kategoorias. Mõlemas kategoorias on kokku 5 finalisti, võitjad kuulutatakse välja 9. detsembril Prahas toimuval tseremoonial.   
   
  „Tervishoiu valdkonnas, mis on rangelt reguleeritud ja kommunikatsiooniinimeste poolt spetsialiseerumist nõudev, investeeritakse Euroopas kommunikatsiooni igal aastal kümneid miljoneid eurosid. Pääsemine top 5 hulka avab meie konsultatsioonibüroo jaoks unikaalse võimaluse potentsiaalsetele klientidele selles valdkonnas üle Euroopa silma paista,“  kommenteeris Corpore partner Allar Tankler.
   
  Ravimitootjate Liit kaasas projekti ravimitootjad Sanofi Aventis, Zentiva, GSK, Pfizer, Sandoz, Gedeon Richter, Mepha, Boehringer Ingelheim, Ratiopharm, AstraZeneca, Berlin-Chemie ning Apotheka apteegiketi, lisaks avaliku sektori koostööpartneritele.
   
  Ravimitootjate Liit on 1996. aastal asutatud mittetulundusühing, mis esindab Eestis tegutsevaid uurimistööl põhinevaid originaalravimite tootjaid, geneerilisi ravimeid tootvaid ravimifirmasid ning ravimiuuringutega tegeleviad ettevõtteid. Kõik 26 liiget lähtuvad oma töös ühisest eetikakoodeksist. Ravimitootjate Liit kuulub EFPIA’sse (European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations), mis ühendab 32 rahvusliku liidu ja 43 juhtiva ravimifirma kaudu Euroopa Liidus 2200 firmat.
   
  Corpore on 1995. aastal alguse saanud agentuur, mis on kuuel aastal tulnud Äripäeva suhtekorraldusbüroode edetabeli võitjaks. Ettevõtte 8 konsultanti nõustavad kümneid rahvusvahelisi ja kohalikke ettevõtteid Eestis ning samuti avaliku ja kolmanda sektori organisatsioone.  Corpore on võitnud European Excellence Awards Baltikumi kategoorias 2008. aastal, lisaks erinevatele kohalikele auhindadele. Lisaks kommunikatsioonialasele nõustamisele tegeleb Corpore ka konverentside ja ürituste korraldamisega Corpore Konverentsid tütarettevõtte kaudu ning kliendi- ja siselehtede tootmisega Editor Grupi vahendusel.