1. Esmaspäeval, 5. aprillil asus Ravimitootjate Liidu tegevjuhiks Riho Tapfer

   
  Tartu Ülikooli arstiteaduskonna lõpetanud Riho Tapfer on töötanud haiglajuhina ning aastatel 2007-2009 sotsiaalministeeriumi kantslerina.
  Lisaks on Tapfer olnud seotud E-tervise projektidega ja Eesti Haiglateliidu tegevusega nii juhatuse kui ka nõukogu liikmena. Riho Tapferil on kogemused ka jaemüügi apteegi loomisel ja juhtimisel.
   
  Ravimitootjate Liidu nõukogu juhi Piret Selli sõnul on Riho Tapfer nii meditsiinivaldkonda kui ka avalikku sektorit hästi tundev ja suure kogemuste pagasiga inimene, kellele on hea usaldada liidu tegevjuhtimine.
   
  Riho Tapferi ütles, et liidu juhina soovib ta, et patsientidele oleks kättesaadavad kvaliteetsed ja efektiivsete ravimid. Samuti peab ta oluliseks patsientide terviseteadlikkuse tõstmist haiguste ennetamisel ja ravimite kasutamisel. Koostööpartneritega ühiselt on eesmärk kindlustada Eesti ravimituru tasakaalustatud areng ja stabiilsus, mis hõlmab intellektuaalse omandi kaitset, soodustab innovatsiooni ja tagab vaba ettevõtluskeskkonna.
   
  Ravimitootjate liit on 1996. aastal asutatud mittetulunudusühing, mis esindab Eestis tegutsevaid uurimistööl pühinevaid originaalravimite tootjaid ja geneerilisi ravimeid tootvaid ravimifirmasid, mille toodang on mõeldud müügiks retsepti alusel või professionaalsete tervihoiutöötajte kontrolli all ning kes lähtuvad oma töös eetilistest printsiipidest. Praegu kuulub Ravimitootjate Liitu 26 liiget.
   
  Ravimitootjate Liit on EFPIA (European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations) liige. Ühendades otseliikmetena 32 rahvuslikku liitu ja 43 juhtivat ravimifirmat, on EFPIA EL-is esindusorganisatsioon 2200 firmale.
   
  Lisainfo:
   
  Anneli Tarkmeel, Ravimitootjate Liidu assistent
   
  +372 600 8418
   
  +372 56 927 669