1. Ravimitootjate Liidu juhi Riho Tapferi sõnul jagab Ravimitootjate Liit  Ravimiameti seisukohta, et kõik Eestis müügile lubatud ravimid on patsiendile ohutud ja efektiivsed.  Peame oluliseks täiendavalt rõhutada, et erinevad sama toimeainega ravimid ei ole identsed. Erinevused tulenevad lisa -  ja abiainetest, millest võivad sõltuda nii raviaine enda toime kui ka kõrvaltoimed.

                                                                                                                                                                                                                                                          
  On kahetsusväärne, et odavama ravimi soovitamise kampaania raames on hakatud vastandama originaalravimeid ja geneerilisi ravimeid. Peale patendiaja lõppemist konkureerivad kõik ravimid vabal turul võrdsetel alustel. Juhime tähelepanu, et Eestis on mitmete originaalravimite hind geneerilisest ravimist odavam, seega väita, et patendikaitse perioodi lõppemisel on endine originaalravim kallim,  ei ole alati õige.
   
  Ravimitootjate Liit on 1996. aastal asutatud mittetulundusühing, mis esindab Eestis tegutsevaid uurimistööl põhinevaid originaalravimite tootjaid, geneerilisi ravimeid tootvaid ravimifirmasid ning ravimiuuringutega tegelevaid ettevõtteid. Kõik 26 liiget lähtuvad oma töös ühisest eetikakoodeksist. Ravimitootjate Liit kuulub EFPIA’sse (European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations), mis ühendab 32 rahvusliku liidu ja 43 juhtiva ravimifirma kaudu Euroopa Liidus 2200 firmat.
  Lisainfo:
  Riho Tapfer
  Ravimitootjate Liidu juhataja
  E-post: Riho.tapfer@rtl.ee
  Tel: +372 5021674 
  http://www.rtl.ee/