1. Ravimitootjate Liidu eelmise aasta detsembris alanud heategevusprojekti raames väljastati aprillikuus projektiga liitunud apteekidest ligi 11 tuhat retseptiravimit.

  Heategevusprojekt on edukalt käima läinud, sest retseptide väljastamine võrreldes detsembri-jaanuariga on toimunud kasvutempos. Aprillikuus väljastati 10675 retseptiravimit, mis teeb keskmiselt 561 retsepti ühe projektiga liitunud apteegi kohta (19 apteeki).  
  Kõige enam väljastati retsepte Tallinnas. Maakondlikult on töötusega kõige enam hädas Ida-Virumaa, Tartumaa, Lääne-Virumaa ja Võrumaa - see kajastub ka väljastatud retseptide arvus. Kõige vähem väljastati retsepte abivajajatele saartel ja Jõgevamaal.
   
  Detsembris alguse saanud projekti eesmärgiks on toetada ja aidata kaasa tööellu naasmisel töötuid, kellel võib rahapuuduse tõttu vajalik ravim välja ostmata jääda ning keda seetõttu halvenev tervis uue töö leidmisel takistama võib hakata. Projekt lõpeb 31. mail ning esialgu sellega ei jätkata. Küll ei välista Ravimitootjate Liidu juhataja, Riho Tapfer, projekti taaskäivitamist tulevikus. Heategevusprojektis osaleb täna 11 ravimitootjat ligi 150 ravimiga.
   
  Ravimitootjate Liit on 1996. aastal asutatud mittetulundusühing, mis esindab Eestis tegutsevaid uurimistööl põhinevaid originaalravimite tootjaid, geneerilisi ravimeid tootvaid ravimifirmasid ning ravimiuuringutega tegeleviad ettevõtteid. Kõik 26 liiget lähtuvad oma töös ühisest eetikakoodeksist. Ravimitootjate Liit kuulub EFPIA’sse (European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations), mis ühendab 32 rahvusliku liidu ja 43 juhtiva ravimifirma kaudu Euroopa Liidus 2200 firmat.
   
  Lisainformatsioon:
  Riho Tapfer
  Ravimitootjate Liidu juhataja
  Tel: +3725021674
  http://www.rtl.ee/