• Tutvustus

  Ravimitootjate Liit on mittetulundusühing, mis esindab Eestis tegutsevaid uurimistööl põhinevaid originaalravimite tootjaid ja geneerilisi ravimeid tootvaid ravimifirmasid, kelle toodang on mõeldud müügiks retsepti alusel või professionaalsete tervishoiutöötajate kontrolli all ning kes lähtuvad oma töös eetilistest printsiipidest.

  Loe veel
 • EFPIA avalikustamiskoodeks

  2016. aastal avaldavad Euroopa Ravimitootjate Assotsiatsiooni (European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations, EFPIA) liikmed andmed tasude kohta, mida nad 2015. aastal tervishoiutöötajatele ja -organisatsioonidele maksavad.

  Loe lähemalt siit

Viimased uudised ja sündmused

Tartu Ülikooli teadlased alustavad eestlaste diabeediandmete korrastamist

Ravimitootjate Liidu toel luuakse Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna juurde diabeediandmete ja -uuringute töörühm, mis aitab tagada Eesti diabeedipatsientide andmete parema kvaliteedi.

Töörühma juhi, Tartu Ülikooli endokriinfüsioloogia professori Vallo Volke sõnul on nende esimene ülesanne analüüsida, millised andmed jõuavad praegu tervise infosüsteemi ja Eesti Haigekassasse, ning aidata patsiendiandmete süsteeme edasi arendada. „Nelja-aastase projekti pikaajaline eesmärk on jõuda olukorda, kus rutiinselt kogutavad elektroonsed andmed diabeeti põdevate ja diabeediriskiga patsientide kohtaoleksid täpsuselt ja tähenduslikkuselt võrreldavad tavapäraste diabeediregistrite andmetega,“ rääkis ta.

Loe veel
 • Value Based Healthcare Conference – Tallinn 2021

  4. märtsil 2021 kell 10.00-17.00 toimub veebi vahendusel konverents “Value Based Healthcare Conference – Tallinn 2021”.

  Value Based Healthcare 2021 konverentsi eesmärk on tõsta patsiendikeskse tervishoiu olulisust ja suurendeda teadlikkust. Konverentsi avakõnega esineb Euroopa Komisjoni tervishoiuvolinik Stella Kyriakides.

  Kaasaegne tervishoiu- ja sotsiaalsüsteem vajab rõhuasetuse muutust eelarvekeskselt käsitluselt holistilise lähenemise suunas. Tulevik näeb ette personaalsemat lähenemist patsientidele tervishoiu igas astmes, kus teaduspõhise meditsiini kõrval kasvab iga indiviidi enda roll oma tervise hoidmisel.

  Loe veel
 • Baltikumi ravimite registreerimisala aastakoosolek toimub kontaktivabalt