• Tutvustus

  Ravimitootjate Liit on mittetulundusühing, mis esindab Eestis tegutsevaid uurimistööl põhinevaid originaalravimite tootjaid ja geneerilisi ravimeid tootvaid ravimifirmasid, kelle toodang on mõeldud müügiks retsepti alusel või professionaalsete tervishoiutöötajate kontrolli all ning kes lähtuvad oma töös eetilistest printsiipidest.

  Loe veel
 • EFPIA avalikustamiskoodeks

  2016. aastal avaldavad Euroopa Ravimitootjate Assotsiatsiooni (European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations, EFPIA) liikmed andmed tasude kohta, mida nad 2015. aastal tervishoiutöötajatele ja -organisatsioonidele maksavad.

  Loe lähemalt siit

Viimased uudised ja sündmused

Pressiteade: Erinevus uute ravimite kättesaadavuses Euroopa riikide vahel on kümnekordne

04.05.2023

W.A.I.T. indikaator vaatleb ravimite kättesaadavust 37 Euroopa riigis (27 EÜ ja 10 EÜ-sse mittekuuluvat riiki). Uuringu Patients W.A.I.T. 2022 aruande järgi on uutest, 2018-2021. a Euroopa ravimiametis heakskiidu saanud 168 ravimist Saksamaal kättesaadavad 147, aga näiteks Maltal ja Makedoonias vaid kümme. Eestis on sama näitaja 31 – vaid 18% ravimiinnovatsioonist on jõudnud meie patsientideni. 

Euroopas on ravimite kättesaadavuse keskmine näitaja erinevates ravivaldkondades langenud 47%-ni – see on 2% vähem kui aasta varem. Erinevus Lääne- ning Ida-Euroopa vahel on jätkuvalt väga suur. 

Loe veel
 • Uuringu Patients W.A.I.T. Indicator 2022 tulemused
 • KUTSE: patsiendi hariduspäev “Patsientide hääl: mida teha, kui ravi pole kättesaadav?”

  Eesti Puuetega Inimeste Koda ja Eesti Põletikulise Soolehaiguse Selts kutsuvad 20. aprillil osalema patsiendi hariduspäeval “Patsientide hääl: mida teha, kui ravi pole kättesaadav?”

  Järjest rohkem põrkuvad patsiendid olukorraga, kus selgub, et ravi neile diagnoositud haigusele on küll olemas, kuid ei ole Eestis kättesaadav või ei ole Tervisekassa soodusravimite nimekirjas. Riigil on sellisteks puhkudeks loodud mehhanismid, kuid kui patsiendisõbralikud on sellised ametlikud protsessid?

  Et nendes teemades rohkem selgust saada, korraldame selle aasta esimese patsiendi hariduspäeva “Patsientide hääl: mida teha, kui ravi pole kättesaadav?”

  Üritus toimub 20. aprillil 2023 kell 11.00-15.00 Eesti Puuetega Inimeste Kojas (Toompuiestee 10, Tallinn) ning veebiülekandena.

  Hariduspäevale on oodatud nii EPIKoja liikmed kui kõik teised, keda teema huvitab.

  Üritus on osalejatele tasuta.

  Loe veel