• Tutvustus

  Ravimitootjate Liit on mittetulundusühing, mis esindab Eestis tegutsevaid uurimistööl põhinevaid originaalravimite tootjaid ja geneerilisi ravimeid tootvaid ravimifirmasid, kelle toodang on mõeldud müügiks retsepti alusel või professionaalsete tervishoiutöötajate kontrolli all ning kes lähtuvad oma töös eetilistest printsiipidest.

  Loe veel
 • EFPIA avalikustamiskoodeks

  2016. aastal avaldavad Euroopa Ravimitootjate Assotsiatsiooni (European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations, EFPIA) liikmed andmed tasude kohta, mida nad 2015. aastal tervishoiutöötajatele ja -organisatsioonidele maksavad.

  Loe lähemalt siit

Viimased uudised ja sündmused

 • HIV ümarlaual arutletakse, kas Eesti HIV epideemiale suudetakse panna piir

  Algab HIV testimisnädal, mille avaüritusena toimub homme Riigikogu hoones HIV valdkonna ekspertide ümarlaud „Muudatused uue perioodi riiklikus HIV strateegias ning valdkonna rahastamises – kas piisavad epideemia peatamiseks?“.

  „HIVi leviku peatamiseks on Eestis viimase kümne aasta jooksul ära tehtud väga palju tööd ning saame öelda, et HIV uute juhtude arv on langustrendis ja HIV levimus peamistes riskirühmades langenud, mis aga ei tähenda, et epideemiaoht on möödas,“ rääkis SA Koos HIV Vastu asutaja ja juhataja Vilja Toomast. „HIV leviku kontrolli all hoidmiseks on kriitilise tähtsusega pidev testimise jätkamine, leidmaks üles viirusekandjad võimalikult vara. Sama kriitiline on jälgida, et kõik diagnoositud alustaksid ravi ning ei kaoks ravilt ära, sest efektiivse ravi korral on nakkuse edasikandmise risk väga madal. Praegu on küsimus selles, kas järgmise perioodi HIV riiklik tegevuskava toetab senitehtut ja kas meil on epideemia peatamiseks piisavalt ressurssi.“  

  Loe veel
 • Eestis toimub üleeuroopaline konverents ravimite võltsimist takistavate vahendite teemal

  8. ja 9. novembril toimub Tallinnas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames konverents „Ilma võltsravimiteta on Euroopa ohutum“. Konverentsi korraldavad koostöös Ravimiamet, Sotsiaalministeerium, ravimite tootjad, hulgimüüjad ning apteegid.

  Konverentsil on peateemana arutusel ravimite turvaelementide rakendamist reguleeriv Euroopa Komisjoni delegeeritud määrus, mis jõustub 9. veebruaril 2019. aastal.

  „Ravimite turvaelementide kasutuselevõttu on pidanud vajalikuks kõik osapooled, sest kasutajani jõudev ravim peab olema ohutu, toodetud ja säilitatud turvaliselt ning nõuetele vastavalt,” ütles sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse. “Suur osa määruses sätestatud tegevustest on hetkel töös, kokkuleppimata kohad võetakse arutlusele konverentsil.“

  Loe veel